Pasma świetlne JET

Pasma świetlne JET to idealne rozwiązanie do wielkopowierzchniowych przeszkleń na dachach płaskich oraz pochyłych budynków przemysłowych. Oprócz doświetlania światłem dziennym mogą one – w połączeniu z dodatkowymi klapami – pełnić również funkcje wentylacji oraz oddymiania. Jednocześnie spełniają przy tym wysokie wymagania nowoczesnej architektury przemysłowej.


Szeroka oferta wyposażenia i elementów dodatkowych sprawia, że pasma świetlne JET świetnie sprawdzają się w doświetlaniu wnętrz światłem dziennym, ich wentylacji poprzez doprowadzanie świeżego powietrza, a w przypadku pożaru – w zapewnianiu bezpieczeństwa poprzez odprowadzanie dymu i ciepła. Ponadto izolują przed zimnem i ciepłem, spełniają wymagania statyczne przewidziane w europejskich przepisach budowlanych i cechują się dużą stabilnością również w trudnych warunkach pogodowych. Dzięki specjalnej budowie występuje w ich przypadku również efekt samooczyszczenia. Przede wszystkim jednak: są długowieczne dzięki wysokiej jakości produkcji JET.


Stanowiąc funkcjonalne rozwiązanie systemowe, pasma świetlne JET nadają się do stosowania na budynkach różnej wielkości. Możliwe obszary zastosowań to na przykład budynki przemysłowe, hale magazynowe, centra logistyczne, zakłady produkcyjne czy hale sportowe. Rozmiary takich budynków i ich przeznaczenie wymagają zapewnienia dostępu dużej ilości światła dziennego, co łatwo można osiągnąć przez zastosowanie pasm świetlnych JET o dowolnej długości i szerokości nawet do 11 m. Dodatkowo pasma świetlne zapewniają optymalne rozproszenie światła we wnętrzu budynku, co pozwala stworzyć komfortowe warunki pracy.


Nasze produkty spełniają wymagania regulacyjne i normalizacyjne również w zakresie bezpieczeństwa pracy. Specjalne systemy zabezpieczające przed wpadnięciem przez otwór dachowy zapewniają bezpieczeństwo pracy na dachu, uniemożliwiając upadek z wysokości przez pasmo świetlne lub otwartą klapę.


Różnorodność wersji i wariantów produktów JET pozwala dobrać odpowiednie pasmo świetlne do każdego projektu. I to niezależnie od lokalizacji – na terenie całej Europy oferujemy produkty tej samej wysokiej jakości. Potwierdzeniem tego są dokumenty Europejskiej Oceny Technicznej (ETA), jaką uzyskały nasze pasma świetlne.

Pasma świetlne

Standardowe pasma świetlne


Energooszczędne pasma świetlne


Podstawa


Klapy do pasm świetlnych