{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Osoby odwiedzające dworzec Old Royal Station cieszą się optymalnym poziomem naturalnego światła podczas spożywania posiłków obok repliki królewskiego powozu Królowej Wiktorii.

Dworzec Old Royal Station przestał działać w 1966 roku, a dla uczczenia swojego bogatego dziedzictwa przez 15 lat służył jako centrum informacji turystycznej i muzeum.

Jednak w maju 2015 roku zabytkowy budynek został zniszczony przez pożar, który uszkodził 90% konstrukcji, w tym oryginalny dach i świetliki.

Jako lokalny punkt mający potencjał do przyciągnięcia turystów do tego obszaru, rada Aberdeenshire zobowiązała się przeznaczyć 3 milionów funtów na renowację stacji.

W ramach przebudowy zespół musiał ponownie zamontować świetliki jak najbardziej podobne do oryginalnych, ale by spełnić współczesne przepisy budowlane, wymagany był również bardziej energooszczędny system.

Świetliki modułowe VELUX zostały wybrane ze względu na ich walory ekologiczne i wyjątkową wydajność energetyczną, a także wąskie profile, dzięki którym świetliki licują się z dachem.

Zespół VELUX Commercial ściśle współpracował z Morgan Sindall, aby określić indywidualne rozmiary i zapewnić idealne dopasowanie na miejscu.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Rysunki architektoniczne

Produkty wykorzystane w projekcie

3 x pasmo świetlne szedowe

Pasmo świetlne szedowe 25-90°

Seria świetlików do dachów spadzistych, jednospadowych lub szedowych.

Ilustracja pasma świetlnego szedowego Northlight Przeczytaj więcej

Liczba modułów: 34

Pasmo świetlne szedowe 25-90°

Seria świetlików do dachów spadzistych, jednospadowych lub szedowych.

Ilustracja pasma świetlnego szedowego Northlight Przeczytaj więcej

Patrick Johnson

Kierownik projektu w Morgan Sindall

Byliśmy pod wrażeniem tego systemu i łatwości jego montażu. Świetliki Modułowe to atrakcyjne rozwiązanie spełniające wszystkie nasze wymagania — jest energooszczędne i gotowe do montażu.

Montaż

Aby obniżyć koszty i zaoszczędzić czas, firma Morgan Sindall zastosowała na miejscu własne łączniki do montażu świetlików modułowych VELUX. Było to możliwe, ponieważ produkt jest prefabrykowany, z szybami już zamontowanymi w ramach, oraz zawiera fabrycznie wykonane kołnierze, dzięki czemu świetliki są łatwiejsze w montażu niż tradycyjne systemy.

System modułowy

Dowiedz się o modułowości, kluczowych korzyściach i współpracy z Foster + Partners.

Poznaj system modułowy
Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe

Inne studia przypadków