{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Niezwykła architektura i zaawansowana technologia współistnieją w harmonii

Nad wodą w duńskiej Kopenhadze trzy terminale dla statków wycieczkowych Nordhavn przeszły transformację świetlików dachowych, która połączyła nowoczesną technologię za pośrednictwem systemu Business Management System (BMS). W trzech terminalach zamontowano poliwęglanowe świetliki dachowe, które oświetlają wielofunkcyjne pomieszczenia. Przez cały rok goście mogą cieszyć się światłem dziennym w komfortowych warunkach z przestronnymi elementami marinistycznymi.

Business Management System daje pracownikom pełną kontrolę

W miesiącach letnich terminale koordynują pasażerów statków wycieczkowych wsiadających i wysiadających ze statków. Zimą terminale zapraszają ludzi na wieczory kulturalne, organizując koncerty i imprezy we wnętrzach, w których panuje przyjemny komfort termiczny.

Terminale są sterowane przez system BMS, który kontroluje temperaturę we wnętrzach i poziom CO₂, aby zmaksymalizować komfort użytkowników. Dostęp do systemu można uzyskać za pomocą ekranu dotykowego lub tabletu, komputera czy smartfona. Zdrowe środowisko we wnętrzach tego innowacyjnego budynku publicznego poprawia samopoczucie pracowników, codziennie zapewniając świeże powietrze i maksymalną ilość światła dziennego. Odwiedzający mogą swobodnie poruszać się w komfortowych temperaturach i cieszyć się występami na żywo ze świetną akustyką poza sezonem.

Strefowe sterowanie termiczne, którym personel może łatwo zarządzać

Sterowanie strefowe jest dostępne dla personelu, który może kontrolować otwieranie i zamykanie okien ręcznie lub za pomocą programowania cyfrowego. Wentylacja pożarowa (SHEV) zapewnia dodatkowy element bezpieczeństwa w przypadku pożaru. Można również ograniczyć używanie sztucznego oświetlenia i ciepła, aby poprawić efektywność energetyczną. Świetliki dachowe z poliwęglanu zostały wybrane do dachów spadzistych ze względu na ich wydajność i trwałość. Stacja pogodowa jest również monitorowana przez system BMS w celu dostosowania klimatu we wnętrzach do zmieniającej się pogody i rosnącej siły wiatru.

Strefowe obszary monitorowania systemu BMS w terminalach Nordhavn:

  • Hala bagażowa
  • Stanowisko ochrony
  • Hala pasażerska
  • Obszar dla załogi
  • Biuro obsługi

Stanowisko konserwacji i wsparcia posprzedażowego

Firma VELUX Commercial przeprowadziła montaż świetlików dachowych oraz systemu BMS, a także podłączyła go do innych działających systemów w budynku. Wsparcie techniczne i ekspertyzy były zapewniane na każdym etapie tego projektu, co pomogło dotrzymać terminu realizacji.

Kompleksowa usługa świadczona przez VELUX Commercial obejmuje również konserwację systemu BMS oraz świetlików. Kontrole bezpieczeństwa będą przeprowadzane na bieżąco.

W rezultacie we wnętrzach panuje zdrowy klimat z dużą ilością światła dziennego i świeżego powietrza, co zapewnia lepsze wrażenia dla klientów, a także zwiększa wydajność pracowników i poprawia samopoczucie.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Produkty wykorzystane w projekcie

255 x kopułowy świetlik dachowy

Standardowe kopułowe świetliki dachowe

Kopułowy świetlik dachowy zapewnia dostęp światła dziennego i świeżego powietrza oraz wentylację pożarową

Ilustracja standardowego kopułowego świetlika dachowego Przeczytaj więcej

Liczba modułów:
85 świetlików na terminalu wycieczkowym, w tym: sterowanie wszystkimi oknami fasadowymi z napędem elektrycznym w celu wentylacji pożarowej i wentylacji codziennej
Powierzchnia ok.: 3600 m2 x 3 terminal wycieczkowy

Rozwiązanie specjalne:
Pełny system Business Management System (BMS) i montaż świetlików

Standardowe kopułowe świetliki dachowe

Kopułowy świetlik dachowy zapewnia dostęp światła dziennego i świeżego powietrza oraz wentylację pożarową

Ilustracja standardowego kopułowego świetlika dachowego Przeczytaj więcej
Wycena — ikona

Uzyskaj wycenę

Poproś o wycenę świetlika.

Uzyskaj wycenę
Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe

Inne studia przypadków