Build for Life

Definiowanie na nowo projektowania w celu stworzenia nowych sposobów na zdrowsze i bardziej zrównoważone budownictwo komercyjne

Definiowanie na nowo projektowania w celu stworzenia nowych sposobów na zdrowsze i bardziej zrównoważone budownictwo komercyjne

Nadszedł czas na pozytywne zmiany

W firmie VELUX wierzymy, że musimy aktywnie stawić czoła wyzwaniom XXI wieku związanym z klimatem i współpracować z branżą budowlaną, aby pomóc połączyć ludzi i planetę poprzez projektowanie zdrowszych, bardziej zrównoważonych budynków.

Build for Life to interdyscyplinarna inicjatywa stworzona, aby pomóc łączyć ludzi i planetę za pomocą projektowania lepszych budynków. Mamy nadzieję, że stworzymy bibliotekę wiedzy, która będzie wyzwaniem i zainspiruje innych do przemyślenia nie tylko tego, jak budujemy, ale także jak żyjemy i wchodzimy w interakcje ze światem przyrody. Konferencja Build for Life skupia zajmujących się badaniem znaczenia zdrowych budynków architektów, inżynierów, planistów i naukowców, prezentujących przykładowe projekty, innowacyjne rozwiązania i odkrycia akademickie. Zobacz filmy i zyskaj bezcenne informacje od czołowych profesjonalistów, którzy na nowo definiują sposób projektowania budynków i korzystania z nich przez użytkowników.

Najnowsze badania naukowe dotyczące zdrowia w budynkach po pandemii i w przyszłości, jaką pandemia stworzyła

Joseph Allen, dyrektor Programu zdrowych budynków i John Macomber, starszy wykładowca na Uniwersytecie Harvard

Liderzy akademiccy zajmujący się zdrową atmosferą w pomieszczeniach, Joseph Allen i John Macomber, ujawnili wyniki badań, które zwróciły uwagę na znaczenie jakości powietrza i wentylacji. Zobacz, jak omawiają dziewięć podstawowych zasad tworzenia zdrowego budownictwa i omawiają pozytywny wpływ, jaki wyniki badań mogą mieć na ich projekty.

Kluczowe punkty dyskusji: wentylacja i jakość powietrza, komfort termiczny, kurz i szkodniki

Jak możemy zaprojektować i przekształcić istniejące budynki pod kątem jakości i trwałości?

Mette Tony, architekt i właścicielka firmy Praksis Studio

Nagradzana architekt Mette Tony omawia znaczenie długowieczności i zrównoważonego projektowania budynków, wykorzystującego istniejące materiały. Mette dostarcza przykładów zrównoważonego podejścia do projektowania starych i nowych budynków oraz opowiada się za przywróceniem oryginalnych elementów tam, gdzie to możliwe, aby tchnąć życie w stare budynki.

Kluczowe punkty dyskusji: autentyczność i renowacja, projektowanie budynków pod kątem długowieczności, wycena konserwacji budynku

Przewodnik projektowania rozwiązań uwzględniających światło dzienne

Jak sprawić, by czyste, zdrowe powietrze w pomieszczeniach stało się normą?

Lidia Morawska, profesor, Queensland University of Technology

Wybitna profesor Lidia Morawska, określana mianem „królowej świeżego powietrza”, omawia, w jaki sposób wentylacja budynków zmniejsza ryzyko infekcji i przenoszenia wirusów. Uznana tytułem Kluczowej postaci XXI wieku przez magazyn Time, Lidia Morawska zbadała możliwości „rewolucji wentylacyjnej” i rolę, jaką świeże powietrze może odegrać w poprawie życia ludzi.

Kluczowe punkty dyskusji: złożoność powietrza we wnętrzach, przenoszenie mikrobów w powietrzu, monitorowanie i wentylacja powietrza w pomieszczeniach

Jak możemy projektować budynki, które będą nadawały się ponownego wykorzystania?

Philip Buxbaum, SmartVoll Architekten

Główny architekt, Philip Buxbaum, opowiada o ponownym wykorzystaniu opuszczonych budynków przemysłowych wokół Salzburga i przekształceniu ich w tętniące życiem miejsca dla ludzi. Philip omawia, co tak naprawdę jest niezbędne, aby ponownie wykorzystać, zaadoptować i przekształcić niegdyś bliźniacze budynki, w pełni wykorzystując ich piękne tereny, i zapewniając użytkownikom kontakt z otoczeniem zewnętrznym. Cyfrowe narzędzia do symulacji 3D, takie jak program VELUX Daylight Visualizer, mogą również wspierać strategię uwzględniania oświetlenia, która zapewnia równowagę między dobrze oświetlonymi przestrzeniami a wykorzystaniem istniejącej konstrukcji budynku.

Kluczowe punkty dyskusji: ponowne wykorzystanie istniejących zasobów, redukcja odpadów, wizualizacja światła dziennego

Konferencja VELUX Build for Life 2021