Klapy żaluzjowe JET do odprowadzania dymu i ciepła oraz wentylacji

Klapy żaluzjowe JET SMOKEJET® można wykorzystywać zarówno do wydajnego oddymiania, jak i do codziennej wentylacji pomieszczeń. Również z uwagi na możliwości zabudowy zapewniają one maksymalną elastyczność: dachy płaskie, dachy typu Termo-Dach i ISO-Dach, dachy szklane, dachy z przeszkleniem szedowym, szkło zbrojone oraz montaż ścienny.


Klapy żaluzjowe nadają się również do użycia w celu zapewnienia wystarczającego dopływu powietrza przez elewację w systemach odprowadzania dymu i ciepła, do skutecznej wentylacji przez dach budynków w których wnętrzu generowana jest duża ilość ciepła, a także do codziennej wentylacji jako systemy odporne na deszcz i śnieg. Mogą być otwierane i zamykane przez siłownik pneumatyczny lub silnik elektryczny 24V – oba warianty są zgodne z normą EN 12101-2 oraz Świadectwem Dopuszczenia CBOP.


Wśród wyposażenia dodatkowego dostępny jest na przykład czujnik deszczu, który zwiększa wygodę użytkowania naszego produktu, powodując jego samoczynne zamknięcie się podczas wentylacji w przypadku wystąpienia opadu. Zawsze jednak sterowanie awaryjne funkcji odprowadzania dymu i ciepła zachowuje charakter nadrzędny nad wszystkimi innymi funkcjami.