Wyposażenie do odprowadzania dymu i ciepła oraz wentylacji przeznaczone do świetlików kopułkowych

Świetliki kopułkowe służą nie tylko do doświetlania wnętrz, ale mogą wypełniać także ważne funkcje związane z naturalną wentylacją i oddymianiem. Dzięki dodatkowym elementom sterującym można niemal każdy świetlik kopułkowy bezproblemowo przystosować do takiej roli. Wyposażenie do odprowadzania dymu i ciepła oraz wentylacji oferowane przez JET można stosować zarówno indywidualnie w postaci wyposażenia tylko do odprowadzania dymu i ciepła lub tylko do wentylacji, jak i jednocześnie w postaci jednego kompleksowego rozwiązania. Wyposażenie to jest przystosowane do stosowania z różnymi podstawami i świetlikami i jest dostępne w wersjach z napędem elektrycznym lub pneumatycznym.


Oferowane przez JET wyposażenie do odprowadzania dymu i ciepła oraz do wentylacji można stosować jako urządzenia grawitacyjnego oddymiania i wentylacji, zgodnie z wymaganiami normy EN 12101-2 w różnych zastosowaniach. W razie pożaru świetliki kopułkowe z takim wyposażeniem zostaną automatycznie otwarte, zapewniając bardzo dobrą aerodynamiczną powierzchnię do odprowadzania dymu.


Wszystkie systemy naturalnego oddymiania – pod warunkiem zastosowania odpowiedniego wyposażenia dodatkowego – można opcjonalnie wykorzystywać również do codziennego wietrzenia pomieszczeń. W zależności od potrzeb świetliki są wtedy uchylane przez silnik elektryczny lub pneumatycznie z użyciem odpowiedniego siłownika. Szczególny komfort użytkowania zapewnia zaś zastosowanie sterownika czasowego wraz z czujnikami wiatru i/lub deszczu.


Z przyjemnością udzielimy wszelkiej pomocy w wyborze odpowiednich elementów wyposażenia do odprowadzania dymu i wentylacji do świetlików kopułkowych, które będą najlepsze do realizowanego projektu budowlanego.

Wyposażenie świetlików kopułkowych do odprowadzania dymu i ciepła oraz wentylacji

Wyposażenie pneumatyczne punktowych klap dymowych do odprowadzania dymu i ciepła


Wyposażenie elektryczne do odprowadzania dymu i ciepła