Systemy zabezpieczające do pasm świetlnych JET

Z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa podczas prac montażowych i konserwacyjnych na dachu firma JET stworzyła specjalne systemy zabezpieczające przed upadkiem przeznaczone do pasm świetlnych. Zabezpieczenia te, oferujące trwałą ochronę zbiorową w celu zapewnienia bezpieczeństwa poruszania się po dachu, są sprawdzone i certyfikowane zgodnie z normą GS-BAU-18 i spełniają wymagania odpowiednich norm i przepisów (np. normy DIN 4426:2017-01, przepisów technicznych dotyczących pomieszczeń do pracy ASR A2.1. Również przepisy ustawowe wymagają stosowania odpowiednich zabezpieczeń w produktach doświetlających, które w swojej konstrukcji takich zabezpieczenia nie mają.


W zależności od wersji – zabudowa w paśmie świetlnym lub w klapie – systemy zabezpieczające są instalowane podczas montażu pasma świetlnego lub później w ramach doposażenia.


Stosowanie systemów zapobiegania upadkom nie zmniejsza atrakcyjności wizualnej naszych pasm świetlnych, najlepiej świadczą o tym systemy, w których zastosowaliśmy konstrukcje zabezpieczające o szczególnie małych przekrojach, które jednocześnie zapewniają wysoki poziom ochrony. Zabezpieczenia takie niemal nie wpływają na wydajność świetlną systemu.


Niektóre systemy chronią skutecznie nie tylko przed upadkiem przez otwór w dachu, ale równocześnie przed gradobiciem, uderzeniami, ciepłem lub nawet włamaniem. Wszystko to sprawia, że systemy zabezpieczające do pasm świetlnych JET to pod wieloma względami naprawdę uniwersalne rozwiązania.


W przypadku posiadania już na swoim dachu pasm świetlnych ich zabezpieczenie również nie stanowi problemu. Systemy zabezpieczające JET zasadniczo można montować jako doposażenie lub w trakcie remontów już istniejących rozwiązań.

Systemy zabezpieczające do pasm świetlnych

JET typ LB-DSL


JET continuous rooflight fall-through protection, type LB-SR


JET VARIO-PROTECT


JET VARIO-PROTECT 120 VWS


JET LB-DDS