Systemy zabezpieczające do świetlików punktowych JET

Aby pracujący na dachu personel odpowiednio zabezpieczyć przed wpadnięciem przez otwory świetlików punktowych JET, można je wyposażyć w systemy zabezpieczające przed takim upadkiem zapewniające różne poziomy bezpieczeństwa. W zależności od wersji zabezpieczenia są one montowane fabrycznie lub mogą być przedmiotem doposażenia świetlików już użytkowanych. Dodatkowo zapewniają one również skuteczną ochronę przed włamaniem. Są one sprawdzone i certyfikowane zgodnie z normą GS-BAU-18 i spełniają wymagania przepisów technicznych dotyczących pomieszczeń do pracy ASR 2.1.


W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa polecamy przede wszystkim systemy montowane na stałe i zapewniające ochronę zbiorową (poziomy bezpieczeństwa 2-5). Już na etapie budowy zapewniają one najwyższą ochronę i pozwalają uniknąć zakłóceń działania podczas prowadzenia prac dekarskich w przyszłości.


Do takich rozwiązań zalicza się na przykład dynamiczna siatka zabezpieczająca przed upadkiem JET LK-DDN. Konstrukcja siatki stanowiąca innowacyjne i jedyne w swoim rodzaju połączenie energochłonnych konsol montażowych z procesem kontroli dostarcza cały szereg ważnych zalet. System JET LK-DDN pasuje nie tylko do wszystkich typów i rodzajów podstaw świetlików JET, ale także do wyrobów wszystkich innych producentów niezależnie od materiału i kształtu świetlika. Jest także bardzo prosty w montażu, zabezpiecza i umożliwia dostosowanie do każdego świetlika kopułkowego. Bezpośrednio „z półki” dostępnych jest pięć standardowych rozmiarów. W ten sposób gwarantujemy nie tylko najwyższe bezpieczeństwo, ale przede wszystkim maksymalną elastyczność pracy na dachu.


W połączeniu z pięcioetapowym systemowym procesem JET służącym do oceny zagrożeń występujących na dachu, obejmującym analizę zagrożenia, weryfikację nośności konstrukcji, montaż systemu, odbiór techniczny i dostarczenie dokumentacji, pozwala stworzyć to kompleksową koncepcję bezpieczeństwa dla danego dachu.

Systemy zabezpieczające do świetlików kopułkowych

JET steel grid system


JET steel grid mats


JET LK-DSD


JET LK-DDN


JET LK-DDS ROUND