{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Hala wystawowa ze światłem dziennym i wentylacją

Fosa i renesansowe fontanny oczarowują odwiedzających podczas spaceru po terenie zamku Egeskov położonego na dwudziestu hektarach w południowej Danii.

Personel z zadowoleniem przyjmuje publiczność przez cały rok, która może zwiedzać wystawy klasycznych samochodów, mody i motocykli. Ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Historyczne XVI-wieczne tereny są dziś siedzibą największego w Europie kempingu i muzeum na wolnym powietrzu.

Dyrektor zamku Egeskov, Henrik Neelmeyer, powiedział, że do dostarczenia i zamontowania pasma świetlnego z poliwęglanu w nowej hali wystawowej została wybrana firma VELUX Commercial. Henrik chciał, aby światło dzienne wypełniło przestrzeń wystawową dedykowaną otoczeniu.

Budynek według koncepcji światła dziennego

Zamek Egeskov nawiązał współpracę z Dansk Camping Union, aby pokazać przyszłość biwakowania na świeżym powietrzu jako stylu życia i zaprezentować tradycyjną retrospektywę. Henrik chciał również elastycznego rozwiązania w zakresie światła dziennego, które spełnia dzisiejsze wymagania eksploatacyjne, w tym umożliwia kontrolę temperatury oraz wentylację oddymiającą (SHEV).

Po rozmowie z wykonawcą Poulem Rasmussenem A/S, pasma świetlne z poliwęglanu VELUX Commercial zostały wybrane jako idealny produkt do tego nowego budynku ze względu na ich trwałość i elastyczność projektową.

„Ważne było, aby wykończenie i produkt cechowały się jakością oraz inteligentnym designem. Kiedy wykonawca zaproponował pasma świetlne z poliwęglanu, powiedziałem, że je kupuję”.

Indywidualne rozwiązanie doprowadzające światło dzienne, które łączy odwiedzających z otoczeniem

Firma VELUX Commercial zapewniła Henrikowi i jego zespołowi kompletną usługę — od specyfikacji produktu po montaż świetlików. Pasma świetlne z poliwęglanu mieściły się w budżecie projektu Henrika. Zapewniają niesamowite wrażenia podczas spaceru po tym budynku o wysokości 16 metrów. Dostosowane do potrzeb rozwiązanie z poliwęglanu o nachyleniu 42 stopni dostarczające światło dzienne zostało szybko zaprojektowane, zbudowane i zamontowane na dachu hali wystawowej.

„To oczywiste, że czas był tutaj kluczowy; nikt nie zbudował muzeum tak szybko — gościliśmy wystawy zaraz po zamontowaniu ostatnich przeszkleń” — przyznał Henrik.

Gdy w budynku robi się ciepło, można otworzyć okna. Świetliki zapewniają również oddymianie w przypadku pożaru. Ta funkcjonalność spełnia wymogi bezpieczeństwa zamku Egeskov i jest istotną kwestią przy wyborze danego rozwiązania doprowadzającego światło dzienne. Czujniki dymu zostały również zainstalowane przez firmę VELUX Commercial.

Tworzenie wrażenia „wow” dla odwiedzających

Wybór firmy VELUX Commercial jako partnera w zakresie światła dziennego wymagał jasnej komunikacji zarówno z wykonawcą, jak i monterem świetlików przez cały czas trwania projektu. Ważną rolę w terminowej realizacji odegrały koordynacja dostaw i staranne planowanie na każdym etapie.
„Nawiązaliśmy bardzo dobry dialog z wykonawcą” — stwierdził Henrik — „ale także z VELUX Commercial”.

Dziś ten kemping i muzeum na wolnym powietrzu może pomieścić nawet tysiąc osób.

„Pierwszą rzeczą, jaką ludzie mówią, kiedy wchodzą do środka i patrzą w górę, jest „wow” — powiedział Henrik.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Produkty wykorzystane w projekcie

1 x pasmo świetlne VARIO

Vario Therm-S

Energooszczędne przeszklenia jedno- i dwuspadowe, idealne do dachów płaskich. Szczególnie polecane do projektów modernizacyjnych

Ilustracja dwuspadowego pasma świetlnego Vario Therm-S z dachem dwuspadowym Przeczytaj więcej

Długość: 60 m. Szerokość: 1,6 m.

Vario Therm-S

Energooszczędne przeszklenia jedno- i dwuspadowe, idealne do dachów płaskich. Szczególnie polecane do projektów modernizacyjnych

Ilustracja dwuspadowego pasma świetlnego Vario Therm-S z dachem dwuspadowym Przeczytaj więcej

Henrik Neelmeyer

Dyrektor generalny zamku Egeskov

„Światło dzienne jest dla nas bardzo ważne” — przyznał Henrik —„ponieważ nasza wystawa dotyczy przyrody, biwakowania i pleneru." Potrzebujesz naturalnego światła. Musisz czuć związek z otoczeniem, chmurami, słońcem. Przeszklenia dachu współgrają z naszą koncepcją przestrzeni zewnętrznej jako kompletnego doświadczenia muzealnego

Henrik Neelmeyer

Dyrektor generalny zamku Egeskov

Czas był tutaj kluczowy; nikt nie zbudował muzeum w tak krótkim czasie — gościliśmy wystawy zaraz po zamontowaniu ostatnich przeszkleń dachu

Wycena — ikona

Uzyskaj wycenę

Poproś o wycenę świetlika.

Uzyskaj wycenę
Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe

Inne studia przypadków