{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Rozwiązania doprowadzające światło dzienne częścią projektu modernizacji całego budynku

W Hammelburgu w Niemczech remont klasztoru założonego w 1649 r. dał starzejącemu się budynkowi nowe życie, a światło dzienne wypełniło niegdyś zaciemnione przestrzenie.

Obecnie użytkownicy budynku cieszą się naturalnym światłem w wielofunkcyjnych przestrzeniach o minimalistycznym designie. Wnętrza w stylu vintage, takie jak drewniane belki, przyczyniają się do przyjemnej estetyki projektu, która obejmuje samonośne świetliki modułowe zintegrowane z historycznymi spadzistymi dachami.

Cechy obecnego projektu a współczesne cele projektowe

Ten projekt renowacji rozpoczął się w 2015 roku, architekci Brückner & Brückner chcieli stworzyć przestrzenie pełne światła dziennego. Głównym celem było nadanie nowego życia starym przestrzeniom budowlanym. W przestrzeniach ogólnodostępnych znajduje się akademia muzyczna wraz z salami koncertowymi i salami prób, a także kuchnia i dormitorium, w którym muzycy mogą się zrelaksować w czasie wolnym.

Plan wykorzystania zrównoważonych materiałów i zachowania cech budynku oznaczał, że świetliki wybrane do tego ambitnego projektu musiały spełniać wymagające cele projektowe, które na nowo zdefiniowały sposób wykorzystania tych przestrzeni. Świetliki modułowe zostały wybrane, aby spełnić cele architektoniczne, które koncentrowały się na zapewnieniu większej ilości światła dziennego i wentylacji.     

Minimalistyczna estetyka wzornictwa współgra ze światłem dziennym, tworząc harmonijne przestrzenie muzyczne

Przekształcenie przestrzeni klasztoru obejmowało montaż świetlików modułowych na pochyłych dachach, aby uzupełnić nowoczesny projekt, który obejmował elementy klasztorne, takie jak sklepione wejścia i liczne fasady okienne. Dziś światło dzienne rozchodzi się po budynku, w którym goszczą ludzie, i komponuje symfonie w przestrzeniach koncertowych o doskonałej akustyce do tworzenia muzyki.  

Tworzenie symfonicznej atmosfery pełnej światła dziennego  

Wentylacja jest teraz możliwa również poprzez świetliki modułowe na powierzchni 4145 metrów kwadratowych. Akustyka muzyki została wzmocniona drewnianymi panelami i okładzinami zaprojektowanymi z myślą o jakości dźwięku. Dobrostan ludzi poprawia się, gdy światło słoneczne wnika głęboko do zaciemnionych przestrzeni. Obecnie wykorzystywane są również poddasze i piwnica, a ukłon w stronę klasztoru został zrobiony poprzez zachowanie historycznych elementów wewnętrznych i zewnętrznych.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Rysunki architektoniczne

Produkty wykorzystane w projekcie

5 x dwuspadowy świetlik

Pasmo świetlne dwuspadowe 25-40°

Dwuspadowy świetlik do montażu na płaskim dachu lub na wierzchołku dachu.

Ilustracja pasma świetlnego dwuspadowego Przeczytaj więcej

Wielkość projektu: 61,8 m², 72 moduły

Szerokości modułów musiały zostać dostosowane do historycznej konstrukcji dachu.

Pasmo świetlne dwuspadowe 25-40°

Dwuspadowy świetlik do montażu na płaskim dachu lub na wierzchołku dachu.

Ilustracja pasma świetlnego dwuspadowego Przeczytaj więcej

Christian Brückner

Brückner & Brückner Architekten

Zdecydowaliśmy się na okna VELUX Commercial — wiele okien.

Christian Brückner

Brückner & Brückner Architekten

Kierujemy się pasją do budynków historycznych i tego, jak sprawić, aby były gotowe na przyszłość. Zastanawiamy się nad tym, co napotykamy w nowym budynku i zawsze staramy się wypełnić lukę między historią a współczesnym designem.

Renowacja

Zastosowano samonośne świetliki modułowe, aby zmaksymalizować ekspozycję na światło dzienne.
Wycena — ikona

Uzyskaj wycenę

Poproś o wycenę świetlika.

Uzyskaj wycenę
Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe

Inne studia przypadków