{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Wielofunkcyjny dach z pasmami świetlnymi szedowymi

Firma Weber Hofer Partner Architects w Zurychu odnowiła ostatnie piętro starego budynku przemysłowego z lat 20., który służy jako biuro na planie otwartym, oraz powiększyła je, aby spełniało przyszłe wymagania. Podczas ośmiomiesięcznej fazy budowy istniejący dach z lat 60. został rozebrany do konstrukcji stalowej i zastąpiony nowoczesną, wydajną konstrukcją, w której zamontowano pięć pasm świetlnych szedowych z systemu Świetlików Modułowych. W świetlikach skierowanych na północ zastosowano wysokowydajne potrójne szyby, które teraz równomiernie rozprowadzają rozproszone światło dzienne do znajdującego się poniżej biura na planie otwartym. Skierowana na południe część konstrukcji dachu jednospadowego jest prawie całkowicie pokryta panelami fotowoltaicznymi.

Wielkopowierzchniowe okładziny akustyczne we wnętrzu oraz rozproszone oświetlenie ukryte w dachu podkreślają efektowny projekt dachu wieczorem, kiedy rolety odbijają sztuczne światło. W pomieszczeniu dominują odcienie bieli, jasnoszarości i beżu, które wyglądają inaczej w zależności od padania światła. Rezultatem jest zrównoważona i stymulująca atmosfera pracy — biuro na planie otwartym w starym budynku przemysłowym, które spełnia wszystkie współczesne standardy.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Rysunki architektoniczne

Produkty wykorzystane w projekcie

5 x pasmo świetlne szedowe

Pasmo świetlne szedowe 25-90°

Seria świetlików do dachów spadzistych, jednospadowych lub szedowych.

Ilustracja pasma świetlnego szedowego Northlight Przeczytaj więcej

Liczba modułów: 100

Specjalne szyby: 17T

Pasmo świetlne szedowe 25-90°

Seria świetlików do dachów spadzistych, jednospadowych lub szedowych.

Ilustracja pasma świetlnego szedowego Northlight Przeczytaj więcej

Josef Hofer

Weber Hofer Partner AG

Po szczegółowym zapoznaniu się z dostępnymi rozwiązaniami zdecydowaliśmy się na świetliki Świetliki Modułowe. Powodem była wyrafinowana technicznie konstrukcja, prosty montaż i możliwość dołączenia modułów wentylacyjnych oraz zintegrowanych rolet. Te specyfikacje zostały w pełni spełnione. Pod względem konstrukcyjnym system można bardzo dobrze zintegrować z dachem jednospadowym.

Josef Hofer

Weber Hofer Partner AG

Wcześniej, by stworzyć dobre rozwiązanie przeszklenia dachu jednospadowego trzeba było polegać na własnych projektach Teraz, dzięki nowemu systemowi Świetlików Modułowych, na rynku dostępny jest produkt spełniający wszystkie wymagania, który może być bez wahania polecany właścicielom budynków.

Zminimalizowana konstrukcja, maksymalna funkcjonalność

W wyniku nowych obciążeń stalowa konstrukcja nośna musiała zostać wzmocniona. Konstrukcję stalową wypełniono belkami z klejonki oraz listwami drewnianymi, które służą również jako konstrukcja nośna do mocowania elementów dachu, blachy i paneli fotowoltaicznych. Jako elementy dachu zastosowano lekki, rozpraszający światło arkusz z tworzywa sztucznego, który bezpośrednio służy za najbardziej zewnętrzny panel dachowy dla paneli fotowoltaicznych. W ten sposób można było znacznie ograniczyć liczbę metalowych części dachu.

W celu doprowadzenia światła i umożliwienia wentylacji zamontowano łącznie 100 świetlików modułowych. W każdym rzędzie można otworzyć elektrycznie cztery moduły, co odpowiada nowej strategii wentylacji i klimatyzacji. Zamontowano wewnętrzne rolety przeciwsłoneczne chroniące przed nagrzewaniem, ponieważ skierowane na północ szklane powierzchnie są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe
Wycena — ikona

Uzyskaj wycenę

Poproś o wycenę świetlika.

Uzyskaj wycenę

Inne studia przypadków