{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Tworzenie tętniących życiem przestrzeni biurowych ze świetlikami i naturalnym światłem dziennym

W ramach innowacyjnej strategii oświetlenia i wentylacji prowadzonej przez BAM Construction i AHR Architects dla nowego Biura Hydrograficznego Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii zamontowano dwieście modułów systemu Świetlików Modułowych. Modułowe i prefabrykowane świetliki uprościły złożoną specyfikację naturalnego światła dziennego, pierwszorzędnej wentylacji i nowoczesnej estetyki w centralnej części atrium w sercu nowej inwestycji.

Firma BAM Construction została wyznaczona jako główny wykonawca Biura Hydrograficznego Wielkiej Brytanii w 2016 roku i współpracowała z AHR Architects przy budowie tej powierzchni biurowej o wielkości 1021 m², która ma wspierać nową, cyfrową wizję Biura Hydrograficznego Wielkiej Brytanii. Projekt obejmował stworzenie wielu przestrzeni biurowych z centralnym atrium, w którym pracownicy mogą współpracować, odpoczywać i komunikować się ze sobą.

Kluczową kwestią było również zminimalizowanie zużycia energii w budynku zarówno do oświetlenia, jak i regulacji temperatury. System Świetlików Modułowych został wybrany jako najbardziej odpowiedni do spełnienia tych wymagań. 

 

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Produkty wykorzystane w projekcie

1 x Rozwiązania Atrium

Rozwiązania Atrium

Wiele rzędów modułów świetlików, które można łączyć w celu stworzenia dużego, szklanego dachu.

Ilustracja pasma świetlnego Atrium Longlight Przeczytaj więcej

Liczba modułów: 200

Rozwiązania Atrium

Wiele rzędów modułów świetlików, które można łączyć w celu stworzenia dużego, szklanego dachu.

Ilustracja pasma świetlnego Atrium Longlight Przeczytaj więcej

Adam Spall

Dyrektor Regionalny w AHR Architekci

Jednym z wyzwań związanych z tym budynkiem był bardzo napięty program z wysokimi wymaganiami. Prefabrykacja i modułowość okazały się tutaj naprawdę niezbędne. Betonowe belki, na których znajdują się przeszklenia, zostały wyprodukowane poza miejscem budowy, wraz z drewnianymi przegrodami, stalową konstrukcją i drewnianą elewacją, która została do nich przymocowana. Same przeszklenia zostały następnie zamontowane od góry z pomocą siatek bezpieczeństwa, co oznacza, że nie musieliśmy budować rusztowania w atrium i uniknęliśmy wielu komplikacji, których moglibyśmy doświadczyć.

Dermot Parkinson

Kierownik projektu Biura Hydrograficznego Wielkiej Brytanii w BAM Construction

VELUX oferuje wypróbowaną i przetestowaną gamę świetlików, które są dobrze zaprojektowane i stanowią solidne rozwiązanie doprowadzające naturalne światło. Zostało to potwierdzone w wielu poprzednich projektach.

Oszczędność czasu i pieniędzy przy montażu prefabrykowanych świetlików modułowych

Podobnie jak w przypadku wszystkich projektów budowlanych, kluczowe znaczenie miały czas i harmonogram. Świetliki modułowe VELUX zostały zamontowane przez Daylight Solutions. Współpracując z VELUX od 2014 r., firma ta uzyskała pełną wiedzę na temat asortymentu produktów VELUX i sposobu ich efektywnego montażu.

Rzeczywiście, zarówno dzięki doświadczeniu Daylight Solutions, jak i prostocie systemu świetlików modułowych VELUX Modular Skylight, projekt mógł być realizowany szybko i sprawnie, bez żadnych poważnych komplikacji czy kosztownych opóźnień. Dostarczone na czas i zgodnie ze specyfikacją jednostki zostały umieszczone na dachu i zamontowane w ciągu zaledwie pięciu dni.

Ikona systemu modułowego

System modułowy

Dowiedz się o modułowości, kluczowych korzyściach i współpracy z Foster + Partners.

Poznaj system modułowy
Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe

Inne studia przypadków