{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

W nowej hali produkcyjnej w Ronneburgu w Turyngii firma HORSCH postawiła na wysoki stopień naturalnego oświetlenia, komfortową wentylację oraz odprowadzanie dymu i ciepła

Ochrona środowiska i nastawienie na ludzi to jedne z najważniejszych priorytetów HORSCH, firmy produkującej maszyny rolnicze. W tym celu opracowują oni rozwiązania techniczne i cyfrowe dla nowoczesnego rolnictwa. Dodatkowo wymagania dotyczące efektywności energetycznej i atrakcyjnych warunków pracy stają się coraz bardziej rygorystyczne również w budynkach przemysłowych. Chcąc zapewniać jak najlepsze warunki, HORSCH kierował się tymi założeniami podczas budowy nowej hali produkcyjnej.

Cztery poliwęglanowe świetliki dachowe Vario Therm o szerokości 2,56 m i długości odpowiednio 102 m i 96 m zapewniają dużą ilość światła dziennego. Umożliwiło to stworzenie jasnych miejsc pracy przy jednoczesnej oszczędności energii po przez zmniejszenie zużycia sztucznego światła. Ciągłe świetliki dachowe Vario Therm charakteryzują się energooszczędnością dzięki profilom zespolonym bez mostków termicznych. Co więcej, stałe oddzielenie termiczne zapewnione przez połączenie wielokomorowej konstrukcji izolacyjnej z PVC i aluminiowego profilu osłonowego dla funkcji konstrukcyjnej, ochronnej i bezmostkowej konstrukcji aluminiowej listwy przyszybowej, może pochwalić się współczynnikiem przenikania ciepła Ug wynoszącym zaledwie 1,82 W/m²K.

Cała konstrukcja - bez uwzględnienia ramy - wynosi 1,94 W/m²K. Opalizowane szyby wielopowłokowe z poliwęglanu zapewniają nieoślepiające, równomierne oświetlenie w budynku umożliwiając bezpieczną pracę, która zapobiega wypadkom.

Kolejnym ważnym aspektem w zakresie bezpieczeństwa jest 29 ciągłych świetlików dachowych wykorzystywanych do komfortowej wentylacji i oddymiania, które otwierają się automatycznie w przypadku pożaru. Za pomocą wyporu termicznego usuwane są toksyczne i łatwopalne gazy, co zapewnia lepszą widoczność podczas opuszczania budynku oraz utrzymuje poziom tlenu i ułatwia akcję ratunkową. Funkcjonalność naturalnych wentylatorów oddymiających (NSHEV) jest zatem niezbędna, a ich konserwacja jest wymagana przez prawo. Musi być ona przeprowadzana co najmniej raz w roku przez wykwalifikowaną specjalistyczną firmę, taką jak VELUX Commercial. 

Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas prac na dachu, takich jak wspomniana konserwacja systemów oddymiania czy czyszczenie zainstalowanych modułów fotowoltaicznych, ciągłe świetliki dachowe zostały wyposażone w zabezpieczenia przed upadkiem typu DSL. Składają się one z ocynkowanej siatki zabezpieczającej o wymiarach oczek 90 x 100 mm.

Hala produkcyjna Horsch pokazuje w najlepszy sposób jak warunki pracy z dużą ilością światła dziennego mogą być realizowane w sektorze przemysłowym, przy jednoczesnym przestrzeganiu dobrych standardów energetycznych. Stanowi ona przykład, który służy jako wzór do naśladowania.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Produkty wykorzystane w projekcie

4x energooszczędny świetlik dachowy ciągły Vario Therm

Vario Therm

Energooszczędny świetlik ze sklepieniem łukowym idealny do płaskich dachów przemysłowych i komercyjnych

Ilustracja ciągłego naświetla dachowego ze sklepieniem kolebkowym Vario Therm Przeczytaj więcej

Wielkość projektu:

Wielowarstwowe płyty poliwęglanowe, 16 mm, opalowe
3x 2,56 m x 102 m
1x 2,56 m x 96 m
Z ramą Ug = 1,82 W/m²K
Bez ramy Ug = 1,94 W/m²K

29x ciągłe klapy naświetli dachowych NRWG
Pneumatyczne mocowanie oddymiania
Silnik elektryczny 230 V do komfortowej wentylacji
Z ochroną przed upadkiem typu DSL

 

Vario Therm

Energooszczędny świetlik ze sklepieniem łukowym idealny do płaskich dachów przemysłowych i komercyjnych

Ilustracja ciągłego naświetla dachowego ze sklepieniem kolebkowym Vario Therm Przeczytaj więcej
Projektunterstützung für VELUX Modular Skylights-Icon

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe
Symbol Rechner

Uzyskaj wycenę

Poproś o wycenę świetlika.

Uzyskaj wycenę

Inne studia przypadków