{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Modułowy świetlik na zamówienie zapewnia światło dzienne oraz wentylację i odprowadzanie dymu

"The Plus" to jedna z najbardziej przyjaznych dla środowiska i transparentnych fabryk mebli na świecie. Dzięki najwyższej klasyfikacji środowiskowej BREEAM, "BREEAM Outstanding", budynek przejdzie do historii jako międzynarodowy projekt modelowy. Jednocześnie jego wyjątkowa architektura współgra z przemysłową historią Vestre.

Fabryka została zaprojektowana jako duży znak ,,plus'' widziany z góry, stąd nazwa "The Plus". Konstrukcja budynku została zbudowana zgodnie ze standardami budownictwa pasywnego, z konstrukcją nośną z masywnego drewna. Sama konstrukcja jest zbudowana z niskoemisyjnego betonu i wzmocnień ze stali pochodzącej z recyklingu. Wraz z dobrymi wartościami izolacji termicznej i świetlikami dachowymi, które pomagają zminimalizować straty energii, "The Plus" przekracza cele porozumienia paryskiego, zmniejszając zużycie energii nawet o 90%. Jest to całkowicie zgodne z celami i ambicjami Vestre A/S dotyczącymi tego budynku.

"The Plus" jest naprawdę integralną częścią natury. Drzewa, które zostały wycięte, aby zrobić miejsce dla budynku, zostały włączone do jego konstrukcji. Jeśli chodzi o bioróżnorodność, Vestre, z pomocą zatrudnionego ekologa, po prostu przeniosło dno lasu na dach "The Plus". Tam, wśród leśnej flory i fauny, znajduje się około 900 paneli słonecznych w doskonałej harmonii z modułami świetlików VELUX Commercial.

Modułowe rozwiązania świetlików są na wyciągnięcie ręki

Generalny wykonawca Ø. M. Fjeld przygotował budynek w całości. Ponieważ firma miała już dobre doświadczenia zarówno z produktami VELUX Commercial, jak i obsługą klienta, wystarczyło tylko poprosić o współpracę.

Jonas Nykänen, kierownik projektu w Ø. M. Fjeld mówi, że te świetliki zostały specjalnie zaprojektowane dla tego projektu, ponieważ musiały być odpowiednio dużego rozmiaru. Dzięki modułom świetlików "The Plus" otrzymał eleganckie rozwiązanie zapewniające komfortową wentylację, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie w zakresie oddymiania.

Udana instalacja doprowadziła do zawarcia umowy serwisowej

Instalatorzy VELUX Commercial byli odpowiedzialni za montaż modułów świetlików w budynku "The Plus". Po dobrze wykonanej instalacji klient chciał zawrzeć umowę serwisową na kolejne systemy. W ten sposób VELUX Commercial będzie kontynuował coroczną i ustawową kontrolę modułów w pięknej fabryce mebli.

Certyfikaty

Certyfikat budowlany - BREEAM Outstanding

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Produkty wykorzystane w projekcie

4 x pasmo świetlne

Pasmo świetlne 5-30°

Rozwiązanie jednospadowe idealne do dachów płaskich

Ilustracja pasma świetlnego Longlight Przeczytaj więcej

 Łącznie 36 modułów - na 4 dachach

  • 24 moduły - wentylacja
  • 12 moduły - stała

Pasmo świetlne 5-30°

Rozwiązanie jednospadowe idealne do dachów płaskich

Ilustracja pasma świetlnego Longlight Przeczytaj więcej

Jonas Nykänen

Kierownik projektu, Ø. M. Fjeld

VELUX Commercial jest niezawodny i zapewnia wyjątkową jakość. Oferują dobre produkty i całą wymaganą dokumentację, zapewniają dobre informacje zwrotne i szybko odpowiadają na pytania techniczne.

Lasse Nilsson

Kierownik produkcji, Vestre AS

Jednym z celów projektu było zbudowanie fabryki, która nie stoi w sprzeczności ze względami środowiskowymi. Budynek stał się zintegrowaną częścią natury i zwiększa bioróżnorodność, jednocześnie ograniczając wpływ interwencji, aby zminimalizować wszelkie zakłócenia dla dzikiej przyrody w okolicy.
Moduły wentylacyjne są połączone, dzięki czemu latem pozostają otwarte, zapewniając dodatkową komfortową wentylację oraz w celu zapewnienia zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Dodatkowo moduły zamykają się automatycznie w przypadku uruchomienia alarmu przeciwpożarowego. Jest to ważne, ponieważ jeśli świetliki są otwarte, powietrze jest naturalnie chłodzone w pomieszczeniach, podczas gdy system tryskaczy nie jest aktywowany.
Panele sterowania zostały umieszczone tak, aby można je było łatwo zlokalizować na wypadek konieczności ewakuacji budynku. W ten sposób straż pożarna może ręcznie otworzyć świetliki i wypuścić dym z terenu fabryki przed wejściem i rozpoczęciem gaszenia pożaru.

Ikona wyceny

Uzyskaj wycenę

Poproś o wycenę świetlika.

Uzyskaj wycenę
Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe

Inne studia przypadków