{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Papiliorama ma teraz trzy nowe, energooszczędne świetliki dachowe Vario, które przekształcają budynek w przestronną i przytulną przestrzeń

Papiliorama została założona w latach 80. i była wówczas pierwszym ogrodem motyli w Europie. Zoo znajduje się w Kerzers w Szwajcarii i jest domem dla ponad 1000 motyli, które latają swobodnie w niesamowitym tropikalnym ogrodzie. Fundacja Papiliorama postawiła sobie za cel zapoznanie ludzi z różnorodnością tropikalnej i rodzimej fauny i flory.

Ponad 20-letni budynek miał zniszczony, przeciekający dach, a także był nieefektywny termicznie. W związku z tym wymagał całkowitej wymiany świetlików dachowych.

W ramach projektu "Papiliorama 2030" fundacja postanowiła zmodernizować kompleks, w tym stary świetlik nad obszarem, w którym znajduje się kawiarnia, kasa biletowa i przestrzeń wystawowa. Pierwszą myślą właścicieli było całkowite zamknięcie dachu i doświetlenie go kilkoma kopułami, aż w końcu odkryli rozwiązanie Vario firmy VELUX Commercial. Największym wyzwaniem okazał się jednak napięty harmonogram.

Niezawodne i trwałe rozwiązanie zapewniające efektywność energetyczną, dużą ilość światła dziennego i przyjemny klimat w pomieszczeniach

Wytrzymałe świetliki dachowe Vario Therm zostały wybrane do projektu, aby poprawić efektywność energetyczną i dostarczyć światło dzienne do budynku. System łączy w sobie izolację termiczną, ochronę i wodoodporność dachu z atrakcyjnym wyglądem, co czyni go idealnym wyborem dla projektów o wysokich standardach architektonicznych. Stare świetliki zostały zastąpione trzema ciągłymi świetlikami o długości pięciu metrów, aby pokryć cały obszar dachu. Specjalna rama została opracowana dla tej konkretnej konstrukcji. Jednakże kluczem do sukcesu była sprawna instalacja i przestrzeganie napiętego harmonogramu, ponieważ prace budowlane musiały zostać wykonane w okresie letnim, kiedy budynek był nadal eksploatowany i otwarty dla publiczności. Szybka renowacja była częściowo zasługą prefabrykowanych ciągłych świetlików dachowych.

Świetliki Vario idealnie pasują do konstrukcji dachu, spełniają wymagania termiczne i umożliwiają bezpośrednie połączenie z niebem. Ponadto swoim kształtem wprowadzają łagodny, uspokajający efekt, w przeciwieństwie do starego kanciastego projektu, tworząc zachęcającą i przyjazną atmosferę.

Szereg korzyści dzięki modernizacji świetlików dachowych

Papiliorama korzysta teraz z większej ilości światła dziennego i świeżego powietrza, co tworzy przyjemniejszy klimat wewnętrzny. Dobre wartości izolacyjne ciągłych świetlików dachowych Vario zapewnią oszczędności i wydajność cieplną w dłuższej perspektywie. Wentylacja jest teraz częścią ogólnej koncepcji: znormalizowanego, kontrolowanego systemu dla każdej jednostki budynku. System zarządzania budynkiem może teraz zdalnie monitorować temperaturę w budynku, w dzień i w nocy, co ma istotne znaczenie dla tych przestrzeni.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Produkty wykorzystane w projekcie

3 x rozwiązania Vario Therm

Vario Therm

Energooszczędny świetlik ze sklepieniem łukowym idealny do płaskich dachów przemysłowych i komercyjnych

Ilustracja ciągłego naświetla dachowego ze sklepieniem kolebkowym Vario Therm Przeczytaj więcej

Wielkość projektu:

  • 2x Vario Therm, ca.5m x 40m 
  • 1x Vario Therm, 5m x 28m

Vario Therm

Energooszczędny świetlik ze sklepieniem łukowym idealny do płaskich dachów przemysłowych i komercyjnych

Ilustracja ciągłego naświetla dachowego ze sklepieniem kolebkowym Vario Therm Przeczytaj więcej

Caspar Bijleveld

dyrektor, Papiliorama

Wpuszcza światło, ale także tworzy spokojny i cichy dach. Nasze największe zmartwienie zostało zastąpione czymś solidnym i przyjemnym. Lato to gorączkowy okres, ale udało nam się pracować sektor po sektorze, minimalizując przerwy. Teraz architektura dachu znacząco poprawiła się, co przyniesie nam korzyści energetyczne.

Projektunterstützung für VELUX Modular Skylights-Icon

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe
Symbol Rechner

Uzyskaj wycenę

Poproś o wycenę świetlika.

Uzyskaj wycenę

Inne studia przypadków