{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

VELUX Commercial i SageGlass łączą siły, aby stworzyć wysokiej klasy rozwiązanie doprowadzające światło dziennie, które pomoże zwiększyć komfort użytkowników w siedzibie głównej ACTIS

Firmy VELUX Commercial i SageGlass podjęły współpracę, aby zaprojektować innowacyjne rozwiązanie doprowadzające światło dzienne dla nowej siedziby ACTIS na południu Francji. W tym projekcie modułowy system świetlików VELUX Commercial został połączony z inteligentnym szkłem elektrochromowym SageGlass, aby zmaksymalizować ilość naturalnego światła i poprawić komfort we wnętrzach.

Kompletny i innowacyjny projekt świetlika

Szkło elektrochromowe i świetliki modułowe współpracują ze sobą w celu zmniejszenia nagrzewania i oślepiającego światła w miesiącach letnich, umożliwiając jednocześnie kontakt z otoczeniem zewnętrznym. Rezultatem tego projektu budowlanego jest poprawa samopoczucia pracowników, a także zmniejszenie zużycia energii w ramach celów zrównoważonego rozwoju ACTIS. System świetlików zmniejszył zużycie klimatyzacji o 628 godzin rocznie.

Dziś użytkownicy tego nowoczesnego budynku cieszą się przestrzeniami wspólnymi pełnymi świeżego powietrza z naturalnym światłem wpadającym przez atrium przez cały rok.

Zdrowe i wygodne pomieszczenia

Wspólnym celem wszystkich stron zaangażowanych w ten nowy projekt budowlany było dobre samopoczucie ludzi, którzy pracują i odwiedzają siedzibę ACTIS. Jednym z celów projektowych architekta było pełne wykorzystanie całorocznej wentylacji i kontroli termicznej.

Wykorzystanie funkcjonalności i elastyczności systemu Świetlików Modułowych oznacza, że ambicje projektowe są odpowiedzią na specyficzne potrzeby tego innowacyjnego projektu budowlanego. Wszyscy użytkownicy mogą cieszyć się estetycznym połączeniem z otoczeniem. Świetliki otwierają się i zamykają w połączeniu z regulowanym systemem sterowania termicznego. Zapewniają również dodatkowy element bezpieczeństwa, usuwając dym w przypadku pożaru.

W toku tej współpracy została wykorzystana wiedza techniczna dwóch specjalistycznych firm dostarczających rozwiązań w zakresie światła dziennego, które łączą ludzi z naturą, przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technik kontroli ciepła i włączeniu ich do projektu.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Produkty wykorzystane w projekcie

1 x pasmo świetlne wielorzędowe 13°

Rozwiązania wielorzędowe

Wiele rzędów modułów świetlików połączonych w celu stworzenia dużego, szklanego dachu.

Ilustracja pasma świetlnego wielorzędowego Przeczytaj więcej

Liczba modułów: 54 
11 otwieranych modułów do oddymiania
4 otwierane moduły zapewniające wentylację codzienną

Specjalne szyby: szyba elektrochromowa Saint-Gobain SageGlass

Rozwiązania wielorzędowe

Wiele rzędów modułów świetlików połączonych w celu stworzenia dużego, szklanego dachu.

Ilustracja pasma świetlnego wielorzędowego Przeczytaj więcej

Thomas Thierry

Dyrektor ds. specyfikacji w siedzibie ACTIS

Świetliki wprowadzają światło do centrum budynku i wszyscy mieszkańcy korzystają z naturalnego oświetlenia. Integracja modułów wentylacyjnych pozwala nam stworzyć inteligentny system, który latem wyłącza klimatyzację w nocy, co ma również dodatkową zaletę w postaci zmniejszenia zużycia energii.

Thomas Thierry

Dyrektor ds. specyfikacji w siedzibie ACTIS

Świetliki to cecha budynku, którą dostrzegają wszyscy nasi odwiedzający, zarówno ze względów estetycznych, jak i technicznych. Wybraliśmy rozwiązania doprowadzające światło dzienne, które są zarówno piękne, jak i bardzo funkcjonalne.

Dynamiczne przeszklenia i otwierane moduły

Badania przeprowadzone przez biuro inżynierskie NRGYS wykazało, że połączenie chłodzenia nocnego, modułów otwieranych i elektrochromowego szkła SageGlass zapewnia zysk w postaci 17°C bez udziału klimatyzacji w porównaniu z konwencjonalnym świetlikiem dachowym*

System z drugiej symulacji, w połączeniu z klimatyzacją działającą przez połowę czasu, umożliwia firmie ACTIS skrócenie czasu działania klimatyzacji o 628 godzin, czyli 52 dni w roku.

* Porównanie świetlika z szybą elektrochromową + 6 modułów otwieranych ze świetlikiem ze standardowym przeszkleniem i bez wentylacji, w dzień w środku lata.
Ikona systemu modułowego

System modułowy

Dowiedz się o modułowości, kluczowych korzyściach i współpracy z Foster + Partners.

Poznaj system modułowy
Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe

Inne studia przypadków