{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Modułowe świetliki jako element rewitalizacji dzielnicy

Icône to nowo wybudowane biuro zlokalizowane w dzielnicy Belval w Luksemburgu z zachęcającym widokiem na Hauts Fourneaux. Położony w historycznej okolicy, pierwotnie znanej z przemysłu stalowego, Icône ma 18 800 metrów kwadratowych powierzchni biurowej rozmieszczonej na pięciu piętrach. Projekt był odpowiedzią na inicjatywy rządowe mające na celu regenerację i rewitalizację otaczającego obszaru po industrializacji. W budynku znajdują się przestrzenie poświęcone współpracy i kreatywności, a także restauracja i przestrzeń handlowa dla najemców.

Modułowe świetliki tworzą duże centralne atrium

Po zabezpieczeniu ekspansywnego projektu nowego budynku, firma Foster + Partners postawiła dobre samopoczucie i produktywność użytkowników na czele planów projektowych. Łącznie 700 modułowych świetlików zostało wykorzystanych do stworzenia centralnego atrium, które zapewnia światło dzienne na pięciu poziomach. Zewnętrzne tarasy, sale konferencyjne i przestrzenie wypoczynkowe stwarzają poczucie spokoju i wspierają zdrowe, doświetlone w ciągu dnia środowisko. Fasady okienne współpracują ze świetlikami, zapewniając połączenie z otoczeniem w otwartych przestrzeniach biurowych.

Modułowe świetliki zostały zaproponowane w celu uzyskania ekonomicznego i atrakcyjnego wizualnie rozwiązania dla budynku, który wymagał dużej ilości naturalnego światła przy jednoczesnym zachowaniu wodoszczelności.

Modułowa konfiguracja umożliwiła optymalizację poziomu światła dziennego i estetyczne połączenie z elewacją budynku. Prefabrykowany system z funkcjami zaciskania i mocowania ułatwił szybką instalację pomimo wyzwań związanych z koordynacją z innymi wykonawcami podczas budowy dachu.

VELUX Commercial świadczył różne usługi, aby zapewnić pragmatyczny i funkcjonalny projekt, w tym tworzenie renderów 3D i dostarczanie rozwiązań technicznych. Kwestia odprowadzania wody została rozwiązana poprzez połączenie kwadratów z ciągłymi świetlikami, co przyspieszyło proces instalacji.

Rozwiązano również kwestię dylatacji przecinających świetliki. Zespół zabezpieczył szczegóły połączeń, zaproponował rozwiązania w zakresie stabilności i zapewnił odpowiednie zarządzanie wodą deszczową oraz wyrównanie okładzin wewnętrznych.

Ponadto rozwiązanie to spełnia specjalny wymóg zastosowania szyby, która przepuszcza niezbędne promieniowanie UV przez znajdujące się pod nią drzewa.

Dzięki dokładnemu planowaniu i sprawnemu wykonaniu, instalacja została ukończona przed terminem.

Cyfrowe środowisko pracy nowej generacji

Elastyczność i modułowość oznaczają, że przestrzenie biurowe można dostosować do sposobu pracy firmy lub osób prywatnych. Nowoczesny design obejmuje cyfrowo inteligentny budynek z inteligentnymi windami, wirtualną recepcją i cyfrowymi aplikacjami do zarządzania zużyciem energii. Około 3000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i socjalnej zarezerwowano dla freelancerów i przedsiębiorców. Środowisko biurowe oparte na współpracy zostało zaprojektowane tak, aby wspierać i inspirować użytkowników budynku do stosowania przyszłościowych metod pracy.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Rysunki architektoniczne

Produkty wykorzystane w projekcie

14 rzędów x pasmo świetlne dwuspadowe 5° z belkami

Pasmo świetlne dwuspadowe 5° z belkami

Dwuspadowy świetlik montowany pod kątem 5° z belkami nośnymi.

Ilustracja pasmo świetlne dwuspadowe 5° z belkami Przeczytaj więcej

Liczba modułów: 700

Pasmo świetlne dwuspadowe 5° z belkami

Dwuspadowy świetlik montowany pod kątem 5° z belkami nośnymi.

Ilustracja pasmo świetlne dwuspadowe 5° z belkami Przeczytaj więcej

Darren Haylock

Partner, Foster + Partners

Przy tak dużym projekcie chcieliśmy opracować nowy sposób pracy w biurze. Przestrzenie coworkingowe, które zachęcają do współpracy i poprawiają samopoczucie ludzi, wymagają światła dziennego, uważamy, że jest to bardzo ważne. Światło dzienne nadaje temu budynkowi główny cel i tworzy idealne środowisko do pracy biurowej oraz wypoczynku. Okna i świetliki tworzą również połączenie z otoczeniem.

Darren Haylock

Partner, Foster + Partners

To jedna z największych instalacji modułowych świetlików VELUX w Europie. Jest to modułowy, prefabrykowany system, który ułatwił instalację, a szybkość montażu była fantastyczna. Wybór modułowych świetlików naprawdę pomógł nam usprawnić prace, zapewniając prostą, wydajną i bardziej skoordynowaną instalację.

Ikona systemu modułowego

System modułowy

Dowiedz się o modułowości, kluczowych korzyściach i współpracy z Foster + Partners.

Poznaj system modułowy
Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe

Inne studia przypadków