{{curreentCase.CaseSelected.Header}}

Światło dzienne i wentylacja poprawiają samopoczucie i wyniki w nauce

W Kopenhadze w Danii zakończono remont szkoły Peder Lykke przy minimalnych zakłóceniach w nauce i zajęciach uczniów. Ten projekt budowlany był prowadzony przez LYTT Architecture i wykonawcę Juul & Nielsen. Od początku określono, że bezpieczeństwo uczniów i kadry ma priorytet w procesach decyzyjnych. Punktualna dostawa i montaż świetlików zgodnie z harmonogramem były warunkiem wstępnym powodzenia projektu, który okazał się wyzwaniem na każdym etapie realizacji.

W pełni prefabrykowane przeszklenia dachu i szybki montaż

Świetliki modułowe zostały wyprodukowane i w pełni prefabrykowane poza placem budowy, łącznie z konstrukcją nośną. Proces obejmował wymianę 68 istniejących świetlików na 184 podwójne świetliki modułowe, a także ścisłą współpracę pomiędzy wykonawcą, monterem i właścicielem budynku.

Firma VELUX Commercial była zaangażowana w każdy etap projektu, pomagając w planowaniu, dostawie i montażu świetlików, aby zapewnić, że rozwiązania w zakresie światła dziennego spełniają określone wymagania klientów.

Ważne było też zminimalizowanie czasu spędzonego przez monterów na pochyłych dachach, aby nie pracowali w trudnych warunkach pogodowych. Prefabrykacja i efektywne planowanie logistyczne umożliwiły montaż większości okien dachowych w zaledwie jeden weekend. Każde pojedynczy świetlik został zamontowany w ciągu 15 minut. Ten imponujący wyczyn zminimalizował zakłócenia w szkole, umożliwiając kontynuację nauki i spotkania towarzyskie uwielbiane przez wszystkich uczniów.

Rozprowadzanie światła dziennego i świeżego powietrza w całkowicie odnowionym budynku szkolnym

Pojemność szkoły Peder Lykke wzrosła do 700 osób dzięki rozwiązaniom doprowadzającym światło dzienne zapewniającym wentylację codzienną i naturalne światło w klasach i pomieszczeniach ogólnodostępnych. To znacznie poprawiło samopoczucie uczniów i personelu, przy jednoczesnym osiągnięciu większej koncentracji i produktywności. Dzisiaj światło dzienne i świeże powietrze są częścią każdego dnia.

Oprócz samych świetlików w skład systemu wchodzi wentylacja codzienna i rolety dekoracyjne, dzięki którym dyrektorzy szkół mogą w razie potrzeby kontrolować poziom CO₂, dostęo słońca i wiatru. Świetliki można zamknąć, jeśli pada deszcz, a ulepszenia wewnętrznych paneli akustycznych pomagają stworzyć harmonijną atmosferę do nauki.

Opis


{{property.PropertyName}}

{{pValue.PropertyValue}}

Produkty wykorzystane w projekcie

184 x pasmo świetlne

Pasmo świetlne 5-30°

Rozwiązanie jednospadowe idealne do dachów płaskich

Ilustracja pasma świetlnego Longlight Przeczytaj więcej

Liczba modułów: 368

Pasmo świetlne 5-30°

Rozwiązanie jednospadowe idealne do dachów płaskich

Ilustracja pasma świetlnego Longlight Przeczytaj więcej

Jesper Guldbech

Dyrektor Guldbech Group

Przez cały czas trwania projektu czuliśmy ogromne wsparcie ze strony VELUX Commercial w zakresie rysunków technicznych, plików DWG i wszystkiego, czego potrzebowaliśmy. Z pewnością skorzystamy jeszcze z usług VELUX Commercial; wsparcie było świetne od początku do samego końca.

Anders Munk

Nauczyciel w szkole Peder Lykke

Jest wiele pozytywnych aspektów dotyczących tego projektu renowacji, ale oczywiście teraz jest to światło dzienne. Naprawdę potrzebowaliśmy świetlików, ponieważ nie mamy wielu okien wychodzących na ulice i place zabaw. Świetliki są koniecznością i szybko dostarczają świeżego powietrza. Szkoła stała się o wiele przyjemniejszym miejscem dla wszystkich.

Renowacja

Remont odbył się w czasie, gdy szkoła nadal funkcjonowała, co wymagało budowy świetlików modułowych poza terenem obiektu oraz terminowego czasu dostawy i montażu.
Ikona systemu modułowego

System modułowy

Dowiedz się o modułowości, kluczowych korzyściach i współpracy z Foster + Partners.

Poznaj system modułowy
Wsparcie projektu świetlików modułowych — ikona

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Nasi specjaliści od świetlików przeprowadzą Cię przez cały proces — od projektu po montaż.

Uzyskaj wsparcie projektowe

Inne studia przypadków