Renowacja

Renowacja oferuje możliwości poprawy oświetlenia dziennego i wentylacji. Jako część konstrukcji dachu, rozwiązania w zakresie świetlików dachowych muszą spełniać różne wymagania dotyczące wydajności i komfortu. Wczesna współpraca z producentem świetlików dachowych może pomóc w upewnieniu się, że specyfikacja rozwiązań w zakresie światła dziennego spełnia cele projektu. Nowe rozwiązania świetlików dachowych mogą wymagać dopasowania do istniejących otworów lub zostać określone jako część całkowicie przebudowanego dachu.

W naszych wpisach na blogu i w ebooku podkreśliliśmy czynniki, które należy wziąć pod uwagę oraz które mają wpływ na wynik projektu renowacji.

Dworzec kolejowy Almere Centrum
Renowacja

Dworzec kolejowy Almere Centrum: gruntowny remont świetlików w ramach ambitnej, ekologicznej inwestycji

Gruntowna renowacja dachu i fasady przekształciła stację kolejową Almere Centrum w pełną naturalnego światła przestrzeń dla dojeżdżających do pracy.

Rozpocznij subskrypcję naszego newslettera

Rozpocznij subskrypcję naszego newslettera i uzyskuj comiesięczne aktualizacje dotyczące nowych produktów, spostrzeżeń i inspiracji uwzględniających światło dzienne. Z subskrypcji możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Renowacja

Rozwiązanie świetlikowe z modułami pasm świetlnych szedowych Northlight. Szkoła średnia Sågbäcksgymnasiet — wnętrze.

W 2012 roku władze samorządowe zakończyły ponad 10‑letnie rozmowy, przyjmując plan remontu starej szkoły zawodowej w Huddinge w Szwecji. Szkoła, wybudowana w 1961 roku, reprezentowała klasyczną architekturę lat 60-tych i była dobrej jakości.

Przewodnik po projektowania rozwiązań uwzględniających światło dzienne i norma EN 17037