Przepisy i standardy

Istnieje wiele przepisów budowlanych i norm technicznych, które mają zastosowanie w uwzględnianiu światła dziennego w budynkach komercyjnych — niektóre są bardziej złożone niż inne.

Nasze poniższe posty podkreślają niektóre z kluczowych przepisów i norm, które mają zastosowanie podczas uwzględniania światła dziennego w projektach budynków, takie jak norma EN 17037.

Siedziba główna DSV wyposażona w świetliki modułowe VELUX Modular Skylights
Przepisy i standardy

Co to jest norma EN 17037?

Nowa norma europejska EN 17037 dotyczy światła dziennego w budynkach. Ta pierwsza ogólnoeuropejska norma, opublikowana pod koniec 2018 roku, zajmuje się wyłącznie projektowaniem i dostarczaniem światła dziennego.

Rozpocznij subskrypcję naszego newslettera

Rozpocznij subskrypcję naszego newslettera i uzyskuj comiesięczne aktualizacje dotyczące nowych produktów, spostrzeżeń i inspiracji uwzględniających światło dzienne. Z subskrypcji możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Świetliki modułowe Modular Skylights, Szwecja — Malmo jobcentre

Przepisy budowlane koncentrują się obecnie na bezpieczeństwie użytkowników, jednak komfort użytkownika dzięki EN 17037 „Światło dzienne w budynkach” staje się pożądanym aspektem.

Świetliki modułowe z roletami

Nowa europejska norma dotycząca projektowania światła dziennego obejmuje cztery różne obszary dotyczące światła dziennego: dostarczanie światła dziennego, ocena widoku przez okna, dostęp do światła słonecznego i zapobieganie powstawaniu oślepienia.

Zdjęcie wnętrza Glenpark Early Years z zamontowanymi świetlikami modułowymi VELUX Modular Skylights

Nowa norma europejska dotycząca projektowania światła dziennego w budynkach — EN 17037 — została napisana tak, aby można ją było zastosować w każdym budynku.

Przewodnik po projektowania rozwiązań uwzględniających światło dzienne i norma EN 17037