Rozwiązania w zakresie światła dziennego przeznaczone do powierzchni handlowych


Jumbo Food Market, z systemem Vario Thermal jako instalacją świetlika dachowego
Jumbo Food Market, w którym zainstalowano rozwiązanie oświetlania światłem dziennym Vario Thermal System

Sklepy stacjonarne konkurujące o klientów ze sprzedażą internetową muszą zmaksymalizować jakość obsługi klienta. Powierzchnie handlowe z naturalnym oświetleniem dziennym zapewniają pełniejsze wrażenia podczas zakupów. Dobre światło dzienne tworzy również przyjemne środowisko dla pracowników. Naturalne światło tworzy komfortową przestrzeń, która zachęca do spędzania czasu. Rozwiązania w zakresie przeszkleń dachowych mogą być opłacalne i mają potencjał zmniejszenia zużycia energii sztucznej.

Korzyści z oświetlenia dziennego powierzchni handlowej

Wymagania dotyczące światła dziennego będą się różnić w zależności od wielkości i rodzaju powierzchni handlowej. Ale korzyści są uniwersalne. Tam, gdzie nie ma przeszklenia elewacji, światło wpada przez dach lub jest sztuczne. Badania pokazują, że światło dzienne poprawia nastrój, morale, zmniejsza zmęczenie i zwiększa produktywność. Wysoki poziom ekspozycji na światło dzienne pomaga również kupującym zachować bystrość umysłu i poziom zaangażowania. 

Centrum handlowe Lister Markt

Centrum handlowe Lister Markt — Zobacz studium przypadku

W pasażach sklepów i powierzchni handlowych często stosuje się przeszklony dach. Naturalne światło może przedostawać się do wnętrza sklepów przez ich wejścia i witryny. Na satysfakcję pracowników mogą też pozytywnie wpływać świetliki dachowe. Połączenie z naturą pomaga zrównoważyć wahania nastroju, poprawiając poziom energii i samopoczucie.

Rozwiązania w zakresie światła dziennego do wszystkich powierzchni handlowych

VELUX Commercial oferuje pełną gamę rozwiązań światła dziennego dla wszystkich typów powierzchni handlowych. Zapoznaj się z naszym studium przypadku, aby dowiedzieć się więcej na temat renowacji świetlików w Metrocentre w Gateshead w Wielkiej Brytanii. Operator wymagał zachowania szkieletu budynku, aby obniżyć koszty i spowodować minimalne zakłócenia w działaniu centrum, ponieważ dostęp do miejsc publicznych był otwarty przez cały czas trwania inwestycji. Wybrano przeszklenia panelowe VELUX ze względu na możliwość ich dostosowania do projektu oraz samonośność.

Montaż przeszklenia dachu ze szklanymi panelami VELUX uatrakcyjnia wnętrza najbardziej ruchliwego centrum Metrocentre

Instalacja rozwiązań świetlików dachowych VELUX Glazing Panel usprawnia najbardziej ruchliwy węzeł komunikacyjny w Metrocentre.

Rozwiązania VELUX Commercial zapewniają pełną elastyczność w zakresie światła dziennego oraz wentylacji grawitacyjnej i pożarowej (SHEV), a także dostępu na dach w celu konserwacji. Nasza szeroka gama systemów zapewnia rozwiązania dla nowych i remontowanych budynków komercyjnych każdego rodzaju.

Oferujemy nasze doświadczenie, wiedzę, innowacyjność i stałe wsparcie w zakresie doboru produktów i doradztwa technicznego oraz montażu i obsługi posprzedażowej

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wesprzeć Twój projekt, skontaktuj się z nami

ebook: Designing daylight solutions for commercial buildings

Powiązane artykuły

Dworzec Old Royal Station w Ballater 

Rozwiązania w zakresie światła dziennego dla lotnisk i dworców kolejowych stanowią wyzwanie dla projektantów. Jednak udana realizacja przynosi wspaniałe korzyści osobom, które często korzystają z tych zatłoczonych przestrzeni. Na lotniskach lub dworcach kolejowych podróżni często czują się sfrustrowani lub przytłoczeni. Na te emocje może jednak pozytywnie wpłynąć dobrze zaprojektowane doświetlenie światłem dziennym.

Bodmin Jail Hotel

Wykorzystanie potencjału światła dziennego w projektach hoteli i centrów konferencyjnych ma kilka zalet. Goście i odwiedzający mogą przyjemniej spędzić czas w bardziej naturalnie oświetlonych przestrzeniach ogólnodostępnych, a pracownicy wykazują większe zadowolenie i wzrost wydajności.

 Widok biurowca Appel z zewnątrz

Rozwiązania w zakresie światła dziennego mogą poprawić produktywność, komfort i dobre samopoczucie pracowników biurowych. Oświetlenie dzienne jest również energooszczędne i opłacalne, ponieważ zmniejsza zależność od sztucznego oświetlenia. Sprawdź nasz e-book: Projektowanie rozwiązań w zakresie światła dziennego dla budynków komercyjnych w celu bliższego przyjrzenia się wpływowi światła dziennego na osoby przebywające w budynkach komercyjnych oraz włączeniu światła dziennego do projektu budynku.

Będąc poza domem, większość czasu spędzamy w pracy. Wraz z nastaniem ery cyfrowej miejsca pracy przeniosły się do biurowców. Ale nadal możliwe jest utrzymanie połączenia z otoczeniem dzięki dobremu projektowi światła dziennego.

Sophie Amalie Gaarden z zamontowanymi panelami szklanymi

Stosowanie światła dziennego w projektach obiektów opieki zdrowotnej ma kilka zalet. Dobre oświetlenie dzienne wspomaga powrót pacjentów do zdrowia i łączy ludzi ze światem zewnętrznym. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów spędzających długi czas na rekonwalescencji po leczeniu lub operacjach. Pomaga także pracownikom bardziej komfortowo wykonywać ich wymagające obowiązki. W miesiącach zimowych osoby cierpiące na chorobę afektywną sezonową (SAD) mogę mieć lepszy nastrój dzięki maksymalnej ekspozycji na naturalne światło. Okna i przeszklenia dachowe mogą odgrywać istotną rolę w pozytywnym nastawieniu, zdrowiu i produktywności.

Centrum sportowe Bertrange ze specjalnym systemem oświetlenia dziennego Grillodur

Rozwiązania w zakresie światła dziennego wpływają na lepsze wrażenia osób korzystających z obiektów sportowych. Naturalne światło podczas rekreacji pomaga zapewnić użytkownikom komfort podczas ćwiczeń. Obiekty komunalne są lepiej wykorzystywane, gdy budynek ma zbilansowane natężenie światła i dużo świeżego powietrza. Udowodniono, że połączenie z otoczeniem poprawia nastrój i ogólne samopoczucie.

Widok z lotu ptaka na instalacje świetlików dachowych Otto Shuner AG

Maksymalne wykorzystanie światła dziennego w budynkach przemysłowych przynosi szereg korzyści operacyjnych. Zapewnienie odpowiedniej ilości światła dziennego zwiększa komfort, zdrowie i wydajność pracowników. Dobre zaprojektowanie dopływu światła dziennego może również pomóc w uczynieniu bezpieczeństwa priorytetem operacyjnym. VELUX Commercial może pomóc w wyborze najbezpieczniejszego rozwiązania do magazynu, fabryki, czy siedziby firmy.

Trzy terminale Nordhavn z instalacjami świetlików

Rozwiązania w zakresie światła dziennego pomagają tworzyć wysokiej jakości i atrakcyjne przestrzenie, w których komfortowo spędza się czas. Dostępna jest szeroka gama rozwiązań przeszkleń dachu, zapewniających maksymalizację światła dziennego w budynkach użyteczności publicznej. Budynki użyteczności publicznej są ogólnodostępne do użytku przez wszystkich obywateli. Przestrzenie publiczne, takie jak ratusze, są również uważane za budynki użyteczności publicznej.